סוכרת נעורים

לימפומיהקיימים מספר סוגים של סוכרת כאשר השניים הנפוצים ביותר הינם: סוכרת 1- הנקראת גם סוכרת נעורים וסוכרת 2 – הידועה בשם סוכרת מבוגרים. מחלת הסוכרת מופיעה כאשר ישנה ירידה משמעותית בכמות האינסולין אשר מיוצר על ידי הגוף או כאשר קיימת ירידה ביכולתו של הגוף לקלוט אינסולין.

ללא אינסולין רמת הסוכר בדם גבוהה מאוד אך הוא אינו מגיע לתאים הזקוקים לו. סוכרת נעורים מראה סימניה לפני גיל 30 ומחייבת את החולים להיות מטופלים על ידי אינסולין. הסוכרת מופיעה באופן פתאומי, לעיתים לאחר מחלה נגיפית, אשר באופן לא ברור, משנה את המערכת החיסונית של הגוף. מערכת החיסון מתחילה להרוס את תאי הלבלב (המייצרים את האינסולין) וכך נוצר חוסר ברמת האינסולין המגיע לתאים.

סימפטומים

הסימפטומים קשורים לרמות הסוכר הנמצאות בדם. כאשר כמות ריכוז הסוכר בדם גבוהה מהרגיל מתרחשת חדירה של סוכר לשתן. הכליות מפרישות מים במטרה למהול את כמות הגלוקוז ומכאן הסימפטום הראשון- דחיפות במתן שתן. מצב זה יכול לגרום לתחושת צמא, ירידה במשקל ותחושת רעב בלתי נשלטת. סימפטומים נוספים הינם: ראייה מטושטשת, תחושת עייפות מרובה, בחילות, ירידה ברמת הסיבולת בעת כושר, נוירופתיה ורגישות יתר לזיהומים. בטווח הרחוק מצב החולים יכול להסתבך ולהוביל למספר מקרים כגון: טרשת עורקים, הרס הרישתית, אי ספיקת כליות, פגיעה בעצבים, סיכון לפצע או כיב שאינו מחלים ברגל, רגישות לזיהומים, התקפי לב, חוסר אספקת חמצן לגוף ועוד.

גורמים

לא ידוע מדוע מתפרצת מחלת הסוכרת אף על פי שזוהי אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי. חוקרים רבים מאמינים כי קיימים מספר גורמים היכולים להוביל להתפרצות המחלה: תורשתיות, דיאטות (בעיקר חלב וקפה), תגובה שלילית של מערכת החיסון, הידבקות במחלות ויראליות, תגובת עקה (מתח נפשי בשילוב עם נטייה גנטית), מיקום גאוגרפי, תרופות ועוד.

זכויות חולי סוכרת הנעורים

סוכרת נעורים יכולה להוביל להתדרדרות במצב הבריאותי ולקשיים כלכליים. זוהי מחלה שיכולה להיות מסוכנת מאוד ועלולה בקלות להתדרדר ולהסתבך. על כן חולי סוכרת זכאים לזכויות רפואיות מטעם מוסדות המדינה.

ביטוח לאומיאחוזי הנכות נקבעים על פי רמת הקושי של המחלה (איזון הסוכר בגוף, הטיפול הדרוש, התרופות, אינסולין, דיאטה וסיבוכים) כאשר סיבוך אחד הנגרם כתוצאה מסוכרת נעורים מאפשר לחולה לקבל 65% נכות מביטוח לאומי ובמידה ונפגעה רמת הכנסתו הוא זכאי לקבל קצבת נכות כללית. הורים לילד חולה סוכרת נעורים יכולים לקבל מביטוח לאומי קצבת ילד נכה עד הגיעו לגיל 18.

מס הכנסה – חולים שהוגדרו על ידי ביטוח לאומי כבעלי 90% נכות ומעלה זכאים לפטור ממס הכנסה.

ביטוחים פרטיים – במידה וחולי סוכרת נעורים רכשו ביטוח בריאות רפואי באחת מחברות הביטוח הפרטיות הם זכאים לפיצוי כספי עקב אובדן כושר עבודתם או עקב גילוי מחלה קשה, בהתאם לתנאי הפוליסה שרכשו.

Picture of משרד עו״ד הראל יטיב
משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!