שמור על הזכויות שלך!

בית משפט

כל אדם עלול להקלע למצב כתוצאה ממחלה קשה, תאונה או פגיעה בעבודה בו עליו לפעול למיצוי הזכויות הרפואיות במוסדות השונים וקבלת קצבאות או הקלות שונות בשל המצב הרפואי.

זכויות הנובעות מפגיעה בתפקוד או מצב רפואי לקוי קיימות במשרד הבריאות, המוסד לביטוח לאומי, רשות המסים ומס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה ועוד.

זכותו של כל אדם לפנות בעצמו לכל אחד מהמוסדות אולם המציאות מראה כי אחוזי ההצלחה כאשר אתה מלווה באיש מקצוע מיומן גבוהים משמעותית ולכן רבים פונים לקבלת סיוע במילוי הטסים, הנחיה והדרכה וקבלת חוות דעת רפואיות התומכות והמסייעות במיצוי זכותי בעיקר במוסד לביטוח לאומי.

חברת רבות מספקות את השירותים הבאים: בדיקת זכאותו של התובע, הכנת אישורים ומסמכים, מילוי הטפסים הנדרשים על ידי המוסדות, סיוע בהכנת התיק לקראת הדיון בוועדה רפואית, הפנייה לקבלת חוות דעת רפואית, הדרכה לקראת הופעה בועדה רפואית ועוד. בין החברות הבולטות בתחום ניתן למנות את חברת זכותי למימוש זכויות. ניתן גם להבין יותר בעמוד הפייסבוק של זכותי.

האם תוכלו לעשות זאת לבד? כן. האם זה כדאי? זו כבר שאלה לא פשוטה. לצורך כך נסקור את האפשרויות השונות העומדות בפני מי שחווה פגיעה:

התחומים השונים בעולם מימוש הזכויות:

סיוע בקבלת זכויות רפואיות

חוברות שונות למימוש זכויות רפואיות מסייעות ללקוחותיהן להשיג את האישורים הדרושים לשם קבלת קצבאות ממשלתיות. השגת האישורים מותנית בהוכחת הסיבתיות שבין הפגיעה ובין עבודתו.

קצבת נכות עבור פגיעה כתוצאה מעבודה

נפגעי עבודה יהיו זכאים לקבלת קצבת נכות זמנית או קבועה בהתאם למצבם הרפואי ולאחוזי הנכות שבהם הכירה ועדה רפואית. ישנן שתי קצבאות – קצבת נכות כללית וקצבה זמנית.

קצבת נכות כללית

אזרח ישראלי מעל גיל 18 הסובל מליקויי פיסי, נפשי או שכלי, המונע ממנו להשתכר בשכר העולה על 1,700 ש"ח בחודש. וכן, אזרח ישראלי שליקויי הפחית את כושר ההשתכרות שלו ב-50% ומעלה, יהיה זכאי לקבלת קצבת נכות כללית, בהתאם לאחוזי הנכות שהכירה בהם הועדה הרפואית שדנה בתיקו הרפואי.

קצבת נכות זמנית או מענק חד פעמי

נפגע עבודה שאחוזי הנכות שלו הם עד 19% זכאי לקצבה חד פעמית או למענק כספי חד-פעמי מהמוסד לביטוח לאומי.

קצבת ניידות

קצבת הניידות ניתנת לאנשים הסובלים מליקויים המגבילים את יכולת הניידות שלהם. הקבצה מוענקת על ידי המוסד לביטוח לאומי וכוללת מספר זכאויות חשובות: פטור מלא או חלקי ממס על רכישת רכב, הנפקת תו חנייה לנכה, וקצבה חודשית המיועדת להוצאות הכרוכות בהחזקת הרכב.

קבלת פטור ממס הכנסה בגין נכות בדרגה גבוהה

אדם שהוכר על ידי ועדה רפואית של הביטוח הלאומי כסובל כנכה באחוזי נכות של מעל 90% ועד 100% זכאי לקבלת פטור מלא ממס הכנסה, וזאת במסגרת ההטבות הניתנות למי שנכלל תחת קטגוריית "נכות כללית".

דמי פגיעה עבור תאונת עבודה או מחלה שנגרמה כתוצאה מעבודה

עובד המבוטח במוסד לביטוח לאומי ונפגע בעבודתו, פגיעה פיסית או נפשית אשר מפחיתה את כושר ההשתכרות שלו, יהיה זכאי לקבל דמי פגיעה, אם ניתן יהיה להוכיח שהפגיעה קשורה באופן ישיר בעבודתו.

דמי תאונה

אזרח ישראלי מעל גיל 18 הנמצא בגיל העבודה ונפגע בתאונה, אשר פגעה בכושר העבודה שלו, זכאי לקבל דמי תאונה במשך 3 חודשים.

קבלת גמלת סיעוד

אזרח ישראלי שיצא לגמלאות ותלוי בסביבתו בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, או מי שזקוק למעון עשוי לקבל טיפול במעונות יום לקשישים ומימון מוצרי ספיגה ושירותי כביסה.

נקודות זיכוי ממס לקרובי האדם הפגוע

אדם שאחד מקרובי משפחתו הגרעינית סובלים משיתוק, עיוורון, חוסר שפיות, פיגור שכלי, פרקינסון, אלצהיימר, או ליקויי למידה, זכאי ל-2 נקודות זיכוי ממס.

אתה שואל את עצמך – מהי זכותי בהתאם לחוק?סימן שאלה

זכויות רבות המוקנות לנו הן בהתאם לזכויות האדם שהוכרו גם בחוק ובפסיקה בישראל וגם במסגרת זכויות אדם ברמה הבינלאומית. למידע נוסף מאגר המידע זכותי לדעת – הכל על זכויות אדם.

באתר זה תוכלו למצוא מידע רב לגבי כל נושא הזכויות – אתם מוזמנים לחפש את כל המידע ולפנות בכל שאלה. בהצלחה!

 

אולי יעניין אותך גם:

זכויות נפגעי קרינה

Picture of משרד עו״ד הראל יטיב
משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!