רשלנות רפואית

השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו

רופא

רשלנות רפואית מתארת מצבים בהם אדם נפגע במסגרת טיפול רפואי ונגרם לו מכך נזק גופני, כלכלי או נפשי. הגורם הרפואי שגרם לנזק לא חייב להיות רק רופא או מנתח, אלא תיתכן גם רשלנות רפואית על ידי רוקח, אחות, לבורנט וכדומה.

ברוב המקרים בהם מתרחשת רשלנות רפואית האדם כלל לא מודע לך שהיא התרחשה והוא מקבל את העובדה, לכאורה, שמדובר ביד הגורל. ישנה חשיבות אישית וחברתית לנקיטת צעדים משפטיים במקרים של רשלנות רפואית.

בפן האישי האדם יכול לזכות בסכום כסף גבוה מאוד שיכול לעזור לו לשקם את הנזק שנגרם לו, וכן בפן חברתי מתוך תקווה שהמערכת הרפואית תשפר את כישלונותיה ושנזקים דומים לא יקרו לאנשים אחרים.

רשלנות רפואית – תנאי העילה

בכדי לבסס את עילת התביעה ברשלנות רפואית יש צורך להוכיח את שלושת התנאים המצטברים הבאים:

  1. טיפול רפואי רשלני: אירוע בו הגורם המטפל חרג מסטנדרט הזהירות בו היה נוהג רופא סביר. כלומר, צריך להוכיח שרופא סביר, באותו תחום רפואי, בנסיבות זהות, באותה העת, לא היה נוהג כפי שנהג הגורם המטפל.
  2. נזק: צריך להוכיח שנגרם למטופל נזק.
  3. קשר סיבתי: צריך להוכיח שיש קשר סיבתי בין הטיפול הלקוי לנזק. כלומר, שהסיבה לכך שהנזק התהווה היא הטיפול הרשלני מהגורם המטפל.

כפי שצוין לעיל, מדובר בתנאים מצטברים, לכן לדוגמא, אם ניתן הגורם המטפל נהג ברשלנות אולם לא נגרם נזק או שהנזק לא נגרם כתוצאה מהטיפול הרשלני, התנאים לא מתמלאים.

רשלנות רפואית – חוות דעת מומחה

הבסיס של כל תביעת רשלנות רפואית היא חוות דעת רפואית של רופא המומחה בתחום הנזק הספציפי למקרה. בחוות דעת זו המומחה מייצג את הרופא הסביר והוא מסביר לבית המשפט מדוע אילולא הפעולה הרשלנית או שיקול הדעת המוטעה של הגורם המטופל, לא היה נוצר למטופל נזק, או לעיתים נזק נוסף.

חוות דעת של רופא מומחה היא הבסיס של כל תביעה רשלנות רפואית משום שהמטופל, עורך הדין ובית המשפט אינם בקיאים בעגה ובמונחים הרפואיים. מכך, שרק רופא אשר מתמחה בתחום הנזק שאירע יכול לסתור את פעולותיו ואת החלטותיו של רופא אחר, נדגים:

אם הרשלנות רפואית אירעה בעת ניתוח פלסטי יש להציג חוות דעת של מומחה לכירורגיה פלסטי, במקרים בהם הרשלנות הרפואית הייתה קשורה להריון יש להביא מומחה לגניקולוגיה וכדומה.

רשלנות רפואית – התביעה

כאשר תחושת הבטן שלכם אומרת לכם שהנזק שנגרם לכם, או לאדם היקר לכם, נוצר בעקבות מעשה רשלני של גורם מטפל, אל תהסו ופנו לייעוץ משפטי. אם אתם מרגישים שמשהו לא התנהל כשורה,קריקטורה של רופא פעלו לפי האינסטינקטים שלכם ובדקו את הנושא.

עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין, ובתביעות מאותו סוג נזק ספציפי, יוכל לספק לכם מידע על זכויותיכם ועל הפעולות הנדרשות לשם פתיחת ההליך המשפטי. את התביעה המשפטית יכולים להגיש: האדם שנגרם לו הנזק, עזבון, שארים של מנוח וכן הורים או אפוטרופוס של קטין או פסול דין.

כאשר אתם בוחרים עורך דין שייצג אתכם וודאו שיש לו ניסיון קודם בתביעות בסוג הנזק הספציפי למקרה שלכם, כאשר אתם מגיעים  לפגישת היכרות אל תתביישו לשאול שאלות ולבקש לראות הוכחות לניסיונו ולהצלחות משמעותיות שהיו לו.

אם אתם חוששים לפנות לייעוץ משפטי ולפתוח בהליך משפטי מתוך דאגה כלכלית, חשוב לציין שרוב עורכי הדין בתחום נזיקין מקבלים את שכר הטרחה בסוף ההליך, כנגזרת באחוזים מהפיצוי הסופי.

בשורה תחתונה

אם אתם חושבים שרשלנות רפואית גרמה לנזק במקרה שלכם, או של אדם יקר לכם, אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי. בררו את זכויותיכם ובדקו איך ניתן למצות את הדין בערכאות המשפטיות.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!