קצבת נכות מעבודה לצמיתות

השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו

קצבת נכות מעבודה לצמיתותקצבת נכות מעבודה לצמיתות היא נכות אשר לא מחייבת את הנפגע לחדש את הקצבה שלו בכל שנה כמו נכות זמנית מעבודה. קצבת נכות מעבודה לצמיתות ניתנת רק תחת תנאים בהם הוועדה הרפואית מחליטה כי מצבו של הנפגע לא עשוי להשתנות. עם זאת, יש מקרים בהם ניתן להחמיר את דרגת הנכות או מצד שני, הוועדה הרפואית יכולה לזמן את הנפגע לבדיקה נוספת עקב טענה שחל שיפור במצבו.

 

מהי נכות מעבודה?

נכות מעבודה היא מצב בו נפגע עובד במהלך עבודתו, בדרכו לעבודה ובחזרתו הביתה מהעבודה. נכות מעבודה היא לא בהכרח נכות פיזית, אלא יש מקרים בהם הנכות נקבעת על פי מצבי נפשי שהחמיר עקב העבודה או מחלות. לפניכם שלושה סוגים של נכות מעבודה:

  1. תאונת עבודה – נכות מעבודה עקב תאונת עבודה היא במקרה בו במהלך העבודה ועקב העבודה נפגע אחד העובדים במקום. נכות מעבודה אינה מיועדת לשכירים בלבד, אלא גם לעצמאים המבוטחים בביטוח לאומי. על הנפגע להוכיח כי הוא נפגע במהלך עבודתו ועקב עבודתו. קבלת קצבה ניתנת או מביטוח לאומי או מטעם הביטוח של המקום בו אתם מועסקים או ביטוח תאונות אישיות עצמאי. כאשר מדובר על תביעה של הביטוח שלכם אינכם צריכים להוכיח רשלנות או עוולה מצד המעביד.
  2. מחלת מקצוע – במפעלים שונים ובמקומות עבודה כאלה ואחרים העובדים יכולים להיות חשופים למזהמים שונים אשר עלולים להוביל למחלות כמו בצקת בריאות, סרטן וכן הלאה. במקרה בו הוכח כי העובד חלה עקב חשיפה לחומרים שנמצאים במקום עבודתו יהיה זכאים לקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות או זמנית. 
  3. מיקרוטראומה – מעטים המועדים לכך שהם זכאים לקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות עקב פגיעה בנפש. מיקרוטראומה יכולה לבוא לידי ביטוי בפגיעה בנפש עקב הטרדה מינית, סטרס ולחץ נפשי. ברגע בו יוכח כי הנפגע לא יכול להגיע למקום עבודתו ולכל עבודה אחרת יהיה זכאי לקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות או זמנית בהתאם להחלטת הוועדה. כמו כן, בכל המקרים בהם אדם זכאי לקבלת קצבת נכות מעבודה יהיה זכאים גם לקבל מימון עבור טיפולים רפואיים והוצאות הקשורות לנזק שנגרם לו.

מה ההבדל בין קצבת נכות מעבודה לצמיתות לבין נכות זמנית?

כאשר אדם ניגש להגיש תביעה כדי לקבל קצבת נכות יהיה עליכם לקחת בחשבון את התהליך מולו הוא עומד. יש מקרים בהם התהליך הוא הרבה יותר פשוט כיוון שהוכחת הנזק קיימת ולא ניתנת לחילוקי דעות. מצד שני, יש מקרים רבים בהם הוועדה הרפואית או כל גורם אחר שעומד בצד השני של התביעה מעוניין להוכיח כי הנזק לא נגרם או שאינו חמור כפי שאתם הגשתם בתביעה. במקרים כאלה, ייתכן ותקבלו קצבת נכות זמנית אותה אתם חייבים לחדש בכל שנה באמצעות פנייה לוועדה רפואית. קצבת נכות מעבודה לצמיתות אינה דורשת חידוש מדי שנה, אך כן תוכלו לקבל זימון כדי לפתוח את התיק שלכם על ידי המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי מוודא אם חל שיפור במצבכם ואם אתם כשירים לחזור לעבוד. כמו כן, ביטוח לאומי רשאי עקב הבדיקות להעניק לכם דרגת נכות נמוכה יותר. 

 

חובת דיווח

על מנת שתוכלו לקבל את מלוא הזכויות שלכם לא עוררין בכל מצב של תאונת עבודה, חלה חובת דיווח למשרד העבודה, משטרת ישראל, קופת החולים בה הנפגע מבוטח וביטוח לאומי. חובה הדיווח חלה על המעביד, אך בתור הנפגע רצוי להגיש גם את ההצהרה. בכל מקרה בו הנפגע אינו כדיר לדווח חובת ההודעה חלה על המעסיק או קרוביו של הנפגע. הדיווח נעשה באמצעות טופס ייעודי אשר אותו ניתן להשיג באגף הפיקוח על העבודה. כל מעסיק שאינו מדווח על התאונה צפוי לעונשים הקבועים בחוק. כאשר הנפגע כשיר לדיווח ואינו מדווח על התאונה ההגשה לוועדה הרפואית צפויה לעבור הליך בירוקרטי נוקשה יותר.

 

על מה מתבססת הוועדה הרפואית?

בעת ההגשה של קצבת נכות מעבודה לצמיתות יהיה עליכם לעבור וועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. כל אדם אשר נפגע או חלה בתאונת עבודה ועקב כך מצבו התדרדר זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי ולקבל פיצויים בהתאם. לאחר הגשת הבקשה תזומנו לוועדה רפואית בה רופאים מטעם הביטוח הלאומי בוחנים את תלונות התובעים, בוחנים את המסמכים הרפואיים אותם יש לצרף (אם יש) ובהתאם לכך קובעים את אחוזי הנכות ואת משך הזמן בה תהיו זכאים לקבלת קצבה, משמע: קצבת נכות מעבודה לצמיתות או נכות זמנית.

הוועדה בוחנת את כושר עבודתו ומשכורתו של התובע, מגבלות כלשהי ביכולת תפקודית הנובעת ממצבו הבריאותי של התובע. טרם הפגישה עם הוועדה הרפואית יש לגשת לרופא לבדיקה גופנית, התובע מתבקש לפרט על כל לקות, מחלה או מוגבלות כלשהי ממנה הוא סובל. אם קיימים ליקויים עוד טרם הפגיעה יש לציין זאת. בשלב זה יש לציין גם אם עקב הליקויים מהפגיעה התגלו קשיים תפקודיים בעבודה, האם הוא במצב סיעודי וצריך סיוע בהלבשה, רחצה, ניידות, היגיינה אישית וכן הלאה.

מה חשוב לדעת?

בכדי לקבל את מלוא הזכויות שלכם אתם צריכים להכיר אותן. קצבת נכות מעבודה לצמיתות היא לא קצבה שביטוח לאומי מעניק בפשטות, ואם אתם מאמינים שאתם זכאים לכך חשוב להגיע לייעוץ טרם הגעה לוועדה הרפואית. בכל מצב בו אתם מרגישים שנעשה לכם עוול ולא קיבלתם את התמורה המגיעה לכם תוכלו להגיש ערעור לביטוח לאומי. קצבת נכות מעבודה לצמיתות היא מצב בו ההכנסה שלכם נפגעה באופן משמעותי, יש הרבה פרמטרים שתלויים בקבלת הקצבה כמו הוצאות, הלוואות, אובדן כושר עבודה, רווק או נשוי וכמו כן, לאחר הקצבה חשוב להכיר את הזכויות שלכם בנוגע למיסוי.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן