נכות זמנית 30 אחוז

השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו

נכות זמנית 30 אחוזהעולם המערבי מציע לכם כיום, המון אופציות, מקומות בילוי והוא מבטיח לכם שלא יהיה לכם משעמם לרגע. בלחיצת כפתור, אתם יכולים למצוא את עצמכם, ביעד אקזוטי באי נידח, במסעדה משובחת במרכז הארץ, באטרקציה ספורטיבית מעניינת ושוברת שגרה, וכמו כן, גם בבילוי רגיל עם חברים, מלא בחוויות וברגעים בלתי נשכחים, אך, נדמה כי עם כל הטוב הזה מגיע גם סיכון רב. אותו סיכון יכול להתבטא בשלל דרכים, והוא, קיים כמעט בכל פעולה מעשירה ומהנה שבכוונתכם לעשות, בין אם זה באותו יעד אקזוטי מעניין, או לחילופין, בילוי רגיל לחלוטין עם הקרובים שלכם. 

אנשים רבים, חווים תאונות מצערות, כאשר הם מוצאים עצמם חווים משבר כלכלי פתאומי, שנובע, בעקבות חייהם שהיו רגילים אליהם, ובנוסף לכך, המשכורת אותה היו רגילים לקבל, בעוד שלאחר אותה תאונה מצערת, מוצאים עצמם ללא יכולת לעבוד בעבודתם הקודמת, ולכן, לא יכולים לכלכל את עצמם כראוי, וכמו כן, לדאוג לקרוביהם ולאהוביהם, להם היו רגילים לדאוג. אחת הדרכים להבטיח את המשך ההתנהלות הכלכלית והחברתית התקינה של אותם אנשים מסכנים שחוו תאונה משנת חיים, היא נכות זמנית 30 אחוז. אם גם אתכם מעניין הנושא החשוב והמציל חיים הזה, עוד רגע נצלול לתוכו ונבין אותו לעומק. 

 

נכות זמנית 30 אחוז – מהי נכות זמנית 30 אחוז, ומי מקבל אותה? 

נכות זמנית, הינה מצב רפואי חולף, או לחילופין, מצב בלתי יציב. במקרה של תאונה רצינית, מחלה מצערת שהיא אינה כרונית או קבועה, משמע היא אינה חשוכת מרפא, וכמו כן, פציעה. הוועדה אשר קובעת מי מקבל את אותה נכות זמנית חשובה ומצילת חיים, היא ועדה, אשר, נקראת ועדה רפואית. אותה ועדה רפואית יושבת במוסד שנקרא ביטוח לאומי, ושם היא דנה על מקרים של אנשים, יבחנו כל מקרה לגופו ויחליטו האם לתת לנפגע, או לחילופין, לחולה, נכות זמנית שכזו, ובעצם לעזור לאותו נפגע שחייו השתנו מקצה לקצה באופן פתאומי, את היכולת לדאוג לעצמו ולכלכל את עצמו בצורה הוגנת. חשוב לזכור, כי ייתכן מצב שבו מחלה נמצאת ממש בשלביה המוקדמים, ולאחר מספר חודשים היא עלולה להחמיר או להתגבר, וכמו כן, יכול לקרות גם ההפך, המחלה יכולה להפוך ממצב של מחלה חמורה וקשה, למצב של מחלה קלה יותר, במקרה זה, הוועדה הרפואית תפתח את התיק של המטופל מחדש, ותדון שוב על מצבו הרפואי ועל אחוזי הנכות אותם מגיע לו לקבל, על מנת לחיות בכבוד. 

נכות זמנית 30 אחוז – מה יוצא לנפגע מלקבל את אחוזי הנכות הללו? 

משמעותה של נכות זמנית, בשונה ממצב של נכות קבועה, היא, שהמוסד לביטוח לאומי, חושב שהמצב של הנפגע עלול להשתנות, לטובה או לרעה. חשוב לזכור, כי הועדה הרפואית יכולה להחליט לתת לאותו אדם שחווה תאונה מצערת, או לחילופין, חלה במחלה שמונעת ממנו תפקוד ראוי, נכות זמנית 30 אחוז לשנה בלבד, אך, במקרים מסוימים, ובהתערבות בית המשפט, הנפגע יכול לזכות בנכות זמנית 30 אחוז גם לתקופה של מספר שנים, תלוי במקרה, וכמו כן בהתאם לחוות דעת של רופא מומחה. באותה תקופה בה הנפגע מקבל את הנכות הזמנית, הוא מקבל תשלום חודשי מהמדינה, כאשר, התשלום הזה נקרא קצבת נכות. אותה קצבת נכות, תעמוד בהתאם לאותם אחוזי נכות בהן מחזיק הנפגע. 

למשל, אם הוא מחזיק בנכות זמנית 30 אחוז, משמע שהוא יקבל, 30 אחוז מקבצת הנכות, זאת אומרת, אם קצבת הנכות כיום, עומדת על כ3700 ש״ח, משמע שאדם עם נכות זמנית 30 אחוז, יקבל כ- 1110 ש״ח. ברשותה של הועדה הרפואית גם להעניק לנפגע דרגת נכות זמנית של כ- 100 אחוזים לפרק זמן מוגבל, כאשר, לאחר תקופה מסוימת, שנקבעה על ידי הועדה הרפואית, היא תחליט להפחית את דרגת הנכות, וכתוצאה מכך קצבת הנכות, המוענקת לנפגע, תרד בצורה משמעותית. כמו כן, נפגע או חולה, עלול למצוא את עצמו גם במצב ההפוך, בו הוא קיבל דרגת נכות מסוימת, ובהתאם אליה, קיבל את קצבת הנכות שמגיעה לו, ולאחר תקופה מסוימת הועדה הרפואית בחנה מחדש את התיק והחליטה להעלות את דרגת הנכות הזמנית שלו. הדברים הם מאוד דינמיים וחשוב להיות עירניים ולעקוב אחרי הנעשה מול המוסד לביטוח לאומי

קראו עוד: נכות זמנית מעבודה

נפגעתי בעבודה, עברתי תאונה או אני חולה במחלה מה עליי לעשות?

אם איבדתם את כושר היכולת שלכם לעבוד ולהתפרנס בכבוד, סביר להניח שאתם זקוקים לפיצויים וגם הגיוני שמגיעות לכם לא מעט זכויות, אותם שווה להכיר. בראש ובראשונה, חשוב לשמור את כל המסמכים הרפואיים שיכולים להעיד על המצב שלכם ויסייעו בועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי לבחון את מצבכם הפיזי והנפשי כדי לקבוע את דרגת הנכות הזמנית או הקבועה שלכם. תוכלו להגיש את כל המסמכים בצורה מסודרת ומאורגנת דרך האתר של המוסד לביטוח לאומי, להיעזר בעובדת סוציאלית מטעם בית החולים או באופן פרטי או להיעזר בעורך דין המתמחה בנושא. בנוסף, לאחר שתיקבע דרגת הנכות שלכם, תהיו זכאים למגוון של זכויות, הטבות והנחות בכדי שתוכלו לשקם את הגוף שלכם, ולחזור לשגרה כמה שיותר מהר. חשוב להבין כי לעתים כאשר המצב מחמיר או משתפר, לאחר מספר שבועות עד מספר חודשים, דרך הנכות משתנה וכך גם סכום הקצבה לו תהיו זכאים. כדאי לבחון גם את תנאי הפנסיה שלכם, שכן הסכום שעליו אתם מבוטחים יאפשר לכם לקבל קצבה בגין אי כשירות לעבוד. 

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן