נכות זמנית מעבודה

השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו

נכות זמנית מעבודהנכות זמנית מעבודה היא קצבה אשר משולמת מדי חודש (בדרך כלל ב-28 בחודש) לזכות חשבון הבנק של המבוטח. נכות זמנית מעבודה מעניקה למבוטח הכנסה זמנית עד שמצבו יתבהר ויוכל לקבל נכות קבועה או שלא. תאונות קורות בכל מקום, בבית, בדרך לעבודה ובעבודה. בכל מקרה של פגיעה שהובילה לפגיעה בבריאות ומשפיעה על המצב הכלכלי שלכם, החובה מצד המדינה היא להעניק לכם הטבות שונות אשר נקבעות בהתאם למצבו הרפואי של הנפגע. 

 

מהי נכות זמנית מעבודה?

הדעה הרווחת היא שנכות הוא דבר לא משתנה, אם כך מהי נכות זמנית? נכות זמנית מעבודה היא נכות שעשויה להשתנות בשונה מעיוורון ונכויות אחרות שלא משתנות. יש מקרים בהם המבוטח נפגע באופן זמני ובחלוף זמן מסוים מצבו יכול להשתפר או מצד שני להחמיר ולכן, אין אחוזי נכות קבועים בנכות זמנית עד לקבלת החלטות של הוועדה. בדיוק בגלל הסיבה הזאת הנכות מוגדרת זמנית, היא נועדה לתאר מצב של אדם מסוים אשר עבר תאונה או מתמודד עם מחלה כלשהי אך גורמי הביטוח סבורים שמדובר על מצב זמני. כאשר הביטוח חושב שמדובר על נכות זמנית הוא יגדיר את המבוטח בתור נכות זמנית עד לפרק זמן של שנה ובהתאם למצבו הרפואי של המבוטח. נכות זמנית מעבודה היא נמצאת תחת תאונות עבודה כאשר העובד נפגע במהלך העבודה או בדרכו לעבודה. קצבת נכות זמנית נכנסת לחשבון הבנק של המבוטח בכל חודש לפי התעריף שנקבע ב-28 לחודש. 

מהן ההטבות אליהן אתם זכאים?

שיעור הקצבה נקבע על פי אחוזי הנכות כאשר כל הכנסה אחרת מעבודה או כל מקור אחר אינה משפיעה על שיעור הקצבה שמגיעה לו. כמו כן, נכה עבודה בדרגת נכות 100% יקבל קצבה חודשית בהתאם לדמי הפגיעה ליום כפול 30. קצבת הנכות עשויה להשתנות אחת לשנה ב-1 בינואר. כמו כן, אתם זכאים לקבל מענק שהוא תשלום חד פעמי לזכות חשבון הבנק של המבוטח. סכום המענק שווה לקצבה חודשית כפול 43. כיוון שמדובר על נכות זמנית ייתכן ודרגת הנכות שנקבעה לכם עלולה להחמיר ואם כן תקבלו קצבה חודשית וסכום המענק ינוכה מהקצבה. מי זכאי לקצבה חודשית? מי זכאי למענק? מי אינו זכאי לקצבה? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת (רלוונטי לפגיעות עבודה החל משנת 2006):

  • נכות זמנית מעבודה בשיעור של 9%-100% מזכה את המבוטח לקצבה חודשית.
  • נכות זמנית מעבודה עם דרגת נכות לצמיתות בשיעור של 9% עד 19.99% מזכה את המבוטח למענק חד פעמי.
  • נכות זמנית מעבודה בדרגת נכות לצמיתות בשיעור של 20% עד 100% מזכה את המבוטח בקצבה חודשית.
  • נכות זמנית מעבודה בדרגת נכות נמוכה מ-9% אינה מזכה את המבוטח בקצבה.

 

מה ההבדל בין נכות זמנית מעבודה לקבועה?

השוני בא לידי ביטוי באופן תשלום קצבת נכות זמנית מעבודה. השוני הוא בגובה הקצבה, אופן התשלום ומשך זמן התשלום. כאשר לעובד נקבעה נכות קבועה בשיעור של 20% עד 100% הוא יהיה זכאי לקבל קצבת נכות מעבודה על בסיס חודשי. גובה הקצבה תהיה בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו והיא למשך כל החיים. כפי שציינו, עובד שיש לו מתחת ל-19.99% נכות יהיה זכאי לקבל קבלת מענק חד פעמי בשווי של הקצבה החודשית כפול 43 ואילו מי שיש לו מתחת ל-9% לא יהיה זכאי כלל בקצבה.

מהצד השני, כאשר מדובר על נכות זמנית מעבודה בשיעור של 9% עד 100% יהיה זכאי המבוטח לקבל קצבת נכות מעבודה על בסיס חודשי בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו. השוני בנכות זמנית היא שיש זמן מוגבל לקבלת הקצבה, לכל נכות זמנית יש תוקף שנקבעה על ידי הוועדה הרפואית. התקופה אינה עולה על שנה כמעט בכל המקרים. חישוב הקצבה החודשית לנכות זמנית מחושבת לפי דמי הפגיעה שמגיעים לעובד ליום, את הסכום היומי מכפילים ב-30 ובהתאם לתקרה שנקבעה בחוק. מהם דמי פגיעה? דמי פגיעה הם עד 75% מהשכר ששולם לעובד ברבעון שלפני התאונה. במקרה בו אין לעובד אפשרות לעבוד ואין לו הכנסות אחרות ובמילים אחרות, אין לו איך להתקיים ייתכן והוא יהיה זכאי להכרה בתור "נכה נזקק". ההכרה תאפשר לו לקבל קצבה חודשית מלאה בשיעור של 100%. 

זכויות רפואיות

לכל אדם ואדם בארץ יש זכויות רפואיות אך ברוב המקרים הם אינם מודעים לזכויות ולאופן מימושן. מימוש זכויות הוא תחום שבא לתת עזרה לכל נפגעי עבודה, עבור פציעות, מחלות, תאונות וכן הלאה. הזכויות יבואו לידי ביטוי בפיצויים שמגיעים לכם עקב המצב בו אתם נמצאים. מימוש זכויות אינו מענק חד פעמי ברוב המקרים, אלא קצבה חודשית ושורה של הטבות והקלות בכל התחומים השונים, החל מהטבות מס ועד לרכישת דירה. 

החיסרון הוא שהפיצויים לא יגיעו אליכם אם לא אתם תפנו אליהם, מה זה אומר? המדינה מודעת למי זכאי ומי לא אך היא לא תפנה ישירות למי שזכאי. אין מה לעשות, צריך להתאמץ כדי לקבל את הזכויות הרפואיות שלכם ויש גופים רבים אשר מסייעים לאנשים לממש את אותן זכויות. חשוב לפנות לסיוע חיצוני מכיוון שתהליך קבלת הזכויות כרוך בהליך בירוקרטי לא נוח במיוחד, הוכחות, רופאים, עמידה מול וועדה רפואית ולעיתים גם מול מערכת בית המשפט. מה שקורה בפועל הוא שעקב התהליך הנוקשה רבים מוותרים על הזכויות שלהם או מסתפקים במועט. אם אתם מאמינים שמגיעים לכם פיצויים בגין תאונות עבודה, נכות זמנית או קבועה וכל דבר אחר מומלץ לפנות לליווי מקצועי של מומחים המכירים את הגופים הרלוונטים ואיך להתנהל מולם.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן