זכויות רפואיות לסובלים מסיאטיקה

השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו

כאבים ברגלכאבים באזור הרגל מקושרים בדרך כלל לבעיה מקומית, נקודתית. עם זאת, לא תמיד מצב שבו סובלים מכאב ברגל אכן נובע מחלה או בעיה מקומית ברגל עצמה. לעיתים, עשויים אנשים שונים לסבול בכאבים כאשר הסיבה לכך היא בעיה בגב או בחוליות עמוד השדרה.

סיאטיקה הוא בדיוק מצב כזה, אשר בא לידי ביטוי בכאבים ובסימפטומים נוספים. אנשים הסובלים מתופעה זו בצורתה החריפה ובעיקר אם נלווים לכך מוגבלויות נוספות וליקויים נוספים עשויים להיות זכאים לזכויות שונות בביטוח לאומי ובגופים נוספים.

מהי סיאטיקה?

המונח סיאטיקה בא לתאר כמה תופעות המקושרות בדרך כלל לעצב הסיאטי המעצב את אזור האגן והרגל. סימפטומים שונים עלולים להתקיים כאשר ישנה השפעה על העצב הארוך הזה כגון – כאבים המוקרנים לאזור הרגל, לעיתים בתוספת כאבים נוספים בגב או בישבן.

לעיתים יופיעו גם חולשה של השריר, אובדן תחושה, סכנה של אובדן שיווי משקל ונפילה. לעיתים הדבר מלווה גם תחושות נוספות כגון "נמלים" ולרוב הסימנים הללו יחוו אך ורק בצד אחד של הגוף.

סיבות מרכזיות לסיאטיקה הם בדרך כלל פגיעה בחוליות הגב – פריצת דיסק למשל, אך לעיתים תיתכן גם סיבה אחרת כגון פגיעה בעצב בשל חבלה או לחץ על העצב מסיבות אחרות (היריון, גידול וכדומה).

תהליך מימוש הזכויות

לא כל הסובלים מסיאטיקה חווים פגיעה זהה באיכות החיים וביכולת התפקוד. על פי רוב, מדובר במצב זמני, שחולף לאחר קבלת טיפול פיזיותרפיה או תרופתי. אך חלק מסוים מהחולים עלול לסבול מתופעה קשה ומגבילה יותר, לעתים גם בשילוב של בעיות אורתופדיות או מחלות נוספות. \

אם מכלול ליקויים מוביל לאובדן חלקי או מלא של יכולת ההשתכרות, במידה והמגבלות מפריעות במידה רבה לתפקודו הרגיל של החולה, בהחלט כדאי לבדוק אפשרות למימוש זכויות במוסד לביטוח לאומי וברשויות נוספות.

הגשת תביעה לביטוח לאומי איננה דבר מסובך וכך גם מימוש זכויות רפואיות בקופות החולים. עם זאת, בהחלט לא פשוט לפעול נכון מול הוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי כך שהזכויות ימוצו כהלכה. ניתן להיעזר בחברות למימוש זכויות רפואיות בכדי למקסם את סיכויי ההצלחה בזכות הכרה של התהליכים בביטוח לאומי ושימת דגש על כלל הליקויים שיכולים להיות רלוונטיים לכל מקרה ומקרה.

סיוע בסקירת המסמכים הרפואיים וסיוע בעמידה מול הוועדות הרפואיות ומומחי הביטוח הלאומי מעניקים שקט נפשי בכל הקשור במימוש זכויות עבור הסובלים מבעיות אורתופדיות, מסיאטיקה וממכלול מחלות וליקויים נוספים.

זכויות כספיות ורפואיות

בין הזכויות שיכולים לקבל אנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות, נוירולוגיות ואחרות ניתן למצוא מכלול של קצבאות, גמלאות והטבות נוספות. ישנן קצבאות שמוענקות למי שאיבד את יכולתו לעבוד באופן זמני. ישנם תגמולים חד פעמיים בסכומים גבוהים לרבות החזרי מס ממס הכנסה וישנם תגמולים חודשיים שמוענקים למי שנקבע שאבד לו כושר העבודה באופן משמעותי.החזר כספי

עבור חלק מן החולים, ניתן לקבל גם תגמולים הקשורים בניידות ואם הפגיעה אירעה במסגרת העבודה, ניתן לממש זכויות הקשורות לנפגעי עבודה מבחינת טיפול רפואי ושיקום מקצועי. לעיתים, גם גמלת שירותים מיוחדים תהייה רלוונטית ובנוסף – גם הטבות מס והנחות מול רשויות מגוונות.

במידה ומכלול הליקויים מהם סובל המטופל מביא להכרה בנכות תפקודית ובאובדן מלא או חלקי של היכולת לעבוד ניתן לקבל הטבות בארנונה, בתשלומי חשבון הטלפון והנחות נוספות. זכויות נוספות הן כמובן הזכות לאבחון רפואי מדויק וקבלת טיפולים שמרניים או ניתוחיים, על פי הצורך. לבעלי פוליסות ביטוח פרטיות – ישנן זכויות נוספות בהתאם לתנאי הפוליסה, סוג הליקוי וההחרגות השונות.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!